Basında Çıkan HaberlerDİLEKÇELERHukuki YazılarMalatya Avukat

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yöneticileri ile Edremit Belediye Başkanlığı Yetkilileri Hakkında Suç Duyurusu

 

Edremit İlçesindeki skandal gösteriye ilişkin Edremit Belediye Başkanlığı yetkilileri ile ÇYDD yöneticileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur.

EDREMİT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ                :MEHMET MUSTAFA ÖZÜNVER – Turgut Temelli Cd.
(Malet Yanı) Velioğlu İş Mrk. No: 18 Kat : 3/8 44100
Battalgazi/MALATYA

ŞÜPHELİLER          :KUTLAMA KOMİSYONU BAŞKAN VE ÜYELERİ, İLGİLİ BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE                                          ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ YETKİLİLERİ

KONU                      :Türk Ceza Kanunu 216. Maddeden kaynaklı
suç duyurusu dilekçesidir.

AÇIKLAMALAR

09.09.2021 tarihinde Edremit İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünde Edremit Belediyesi’nin izni ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yetkililerince, sözde tiyatro sahnelenmiştir. Söz konusu tiyatro gösterisinde, bir kadının üzerine siyah çarşaf örtülüp, zincire bağlanmış ve diz çöktürülmüştür. Efeler, zincire bağlı kadını tesettürden kurtardıktan sonra, siyah çarşafın altından beyaz elbiseli bir kadın çıkarak Türk bayrağını açmıştır.

Bilindiği üzere Nur Suresinin 31. Ayeti ile kadınlara örtü emredilmiş olup, tesettür İslam dininin emrettiği bir farizadır. Yapılan müsamerede gayet açık bir şekilde, İslam’ın tesettür hükmü, çağ dışı olarak nitelendirilmiş ve kadınların özgürlüklerine İslam ile zincir vurulduğu ifade edilmeye çalışılmıştır. Efeler ise bu sözde prangalardan Türk kadınını kurtararak ! özgürleştirmiştir!.

Bu gösteriyi düzenleyenlerin tarihle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığı her türlü izahtan vareste olmakla birlikte, milli mücadele döneminin önemli olaylarından olan Sütçü İmam meselesi herkesin malumudur ki, Türk kadının örtüsüne uzanan Fransız eli, Sütçü İmam tarafından kırılmıştır. Yapılan gösteri, Sütçü İmam ve Cidal’i Milliye iştirak edenlerin şahsi manevilerine de adeta hakaret niteliği taşımaktadır.

Milletimizin kahir ekseriyeti tarafından baş örtüsü milli varlığımızın fanusu olarak görülmesine rağmen gerçekleştirilen meşum gösteri, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Çarşafın esaret sembolü olarak gösterilip, halkın büyük çoğunluğunun mensup olduğu İslam dini hedef alınmış ve aşağılamıştır. Edremit ilçesinin kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünde yapılan bu çirkin gösteriye sebep olan kutlama komitesi başkan ve üyeleri ile belediye görevlileri ve tiyatroyu hazırlayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yetkililerinin ivedilikle cezalandırılmaları için behemehal soruşturmanın ikmal edilerek iddianame tanzimi cihetine gidilmesi için işbu suç duyurusunda bulunma zarureti hasıl olmuştur.

TALEP :Açıklanan sebeplerle halkın bir kısmını kin ve düşmanlığa tahrik eden CYDD yetkililerinin ve Edremit Belediyesi sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılabilmesi için iddianame tanzim edilmesine karar verilmesini talep ederim.

  Müşteki

 Mehmet Mustafa ÖZÜNVER

              

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Hemen Ara